KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243080
*
nr 1524 3080
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 20:13:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 20:48:33
1
1.000 kr
26/2 09:58:47
2
1.500 kr
27/2 19:15:02
2
1.700 kr
27/2 19:15:27
2
1.700 kr
27/2 19:57:15
3
1.300 kr
27/2 19:57:15
2
1.400 kr (Budbetjänt)
27/2 19:57:37
3
1.500 kr
27/2 19:57:37
2
1.600 kr (Budbetjänt)
27/2 19:58:20
3
1.700 kr
27/2 19:58:20
2
1.700 kr (Budbetjänt)
27/2 19:59:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Margareta Wallin
nr 1524 3080
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 20:48:33 | 1 | 1.000 kr |
26/2 09:58:47 | 2 | 1.500 kr |
27/2 19:15:02 | 2 | 1.700 kr |
27/2 19:15:27 | 2 | 1.700 kr |
27/2 19:57:15 | 3 | 1.300 kr |
27/2 19:57:15 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
27/2 19:57:37 | 3 | 1.500 kr |
27/2 19:57:37 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
27/2 19:58:20 | 3 | 1.700 kr |
27/2 19:58:20 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
27/2 19:59:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41